تبلیغات
تازه های دنیای شبکه - اپل - اندروید - ترفندو آموزش - 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8
تازه های دنیای شبکه - اپل - اندروید - ترفندو آموزش

Be Inspired

15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

دوشنبه 14 مهر 1393

برطبق گزارشات اعلام شده توسط اپل تاکنون 47 درصد آی دیوایس ها به ios8  بروزرسانی شدند . هرچند که این نسخه دارای مشکلاتی بود اما با انتشار زود هنگام نسخه ios 8.0.1 بسیاری از کاربران به پشتیبانی خوب اپل امیدوار شدند و بروزرسانی دوباره بسیاری از مشکلات را برطرف کرد . اپل همچنین نوید بروزرسانی تازه ای به ios 8.0.2 را داده که باز هم بر تعداد کاربران ios 8 خواهد افزود . اما در پست های گذشته گزارشاتی دادیم مبنی بر مصرف بالای ios 8 به نسبت نسخه 7 آن که به دلیل اضافه شدن ویژگی های زیاد امری عادی بود . در این پست قصد داریم 15 روش را جهت کاهش و بهینه سازی مصرف باطری ios8 آموزش دهیم .

15 نکته برای بهینه سازی باطری ios8

BNNOORSave battery iOS 8 mainBNNOOR1 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

خاموش کردن جستجوگر اتوماتیک وای فای

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 07 13 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

یکی از بخش های پرمصرف هر اسمارتفون وای فای آن است . این بخش در صورت روشن بودن بصورت اتوماتیک ارسال کننده های اینترنت را بررسی می کند و در صورت پیدا کردن یک فرکانس ارتباطی قوی شما را با خبر می سازد . در صورتی که احتیاجی به جستجوی اتوماتیک وای فای ندارید می توانید از مسیر زیر آن را خاموش کنید :

Settings > Wi-Fi > Ask to Join Networks and toggle to OFF

پیدا کردن بیشترین مصرف کننده باطری

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 07 35 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

در بخش ویژگی های جدید ios8 توضیح دادیم که یکی از جدیدترین و کاربردی ترین امکانی که به این نسخه اضافه شده مشاهده میزان مصرف باطری هر اپلیکیشن بصورت جداگانه است . شما می توانید ببینید هر اپلیکیشن چه میزان باطری را مصرف می کند و در صورتی که به فعال بودن آن احتیاجی ندارید آن را غیر فعال ( خاموش نه حذف ) کنید . میزان مصرف را می توانید از طریق مسیر زیر بیابید :

Settings > General > Usage > Battery Usage

خاموش کردن افکت پارالاکس

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 08 02 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

پارالاکس افکتی است که نمای سه بعدی را با استفاده از حسگر و ژیروسکوپ در آیفون ارائه می دهد . این افکت ابتدا در ios 7 ارائه شد اما در نسخه های بعد ارتقاع پیدا کرده و تکمیل شد . خاموش کردن این افکت به میزان زیادی در مصرف باطری موثر است . شما می توانید از طریق روشن کردن بخش Reduce Motion در مسیر زیر پارالاکس را غیر فعال کنید :

General > Accessibility > Reduce Motion

خاموش کردن بروزرسانی خودکار اپلیکیشن ها

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 08 16 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

اپلیکیشن های نصبی روی آیفون بصورت پیش فرض مرتب در حال بروزرسانی به آخرین نسخه هستند . شما می توانید با ورود به مسیر زیر و خاموش کردن بروزرسانی خودکار آن را غیر فعال کنید . فراموش نکنید بروزرسانی به آخرین نسخه تاثیر زیادی در عملکرد اپلیکیشن دارد پس بعد از خاموش کردن این سرویس همیشه گوش به زنگ انتشار نسخه های جدید باشید :

Settings > iTunes & App Store

خاموش کردن رفرش نرم افزاری

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 08 28 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

بسیاری از نرم افزارهای آنلاین جهت هماهنگی با سرور اصلی بصورت مرتب رفرش می شوند و اطلاعات خود را بروز می کنند . نرم افزارهایی مانند پیام رسان ها ” واتس آپ و ویچت ” به همین ترتیب پیام های رسیده را دریافت می کنند . ممکن است بسیاری اپلیکیشن نصب شده عملیات مرور را انجام دهند در صورتی که احتیاجی به آن نداشته باشید . به همین دلیل می توانید از مسیر زیر آن ها را خاموش کنید :

Settings > General > Background App Refresh

سرویس موقعیت یاب

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 08 43 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

بسیاری از نرم افزارها جهت خدمت رسانی بهتر احتیاج به دسترسی به موقعیت مکانی شما دارند . استفاده از این اپلیکیشن ها و استفاده آن ها از سرویس موقعیت یاب باعث مصرف بیشتر باطری می شود . در صورتی که اپلیکیشنی را لازم ندارید و یا این سرویس کمکی به شما نمی کند می توانید از مسیر زیر دسترسی آن اپلیکیشن به سرویس موقعیت یاب را غیر فعال کنید :

Settings > Privacy > Location Services

خاموش کردن 4G

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 10 31 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

تکنولوژی نسل 4 یکی از جدیدترین سرویس های موبایلی است و با توجه به اینکه در حال حاضر پوشش و کاربرد خاصی در کشور ندارد ، می توانید آن را از مسیر زیر غیر فعال کنید :

Settings > Cellular > Enable LTE

خاموش کردن تنظیم خودکار نور روشنایی

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 08 51 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

تنظیم خودکار روشنایی یکی از ویژگی های خوب آیفون در ios 8 است . اما معمولا این سیستم نور صفحه نمایش را تا حدودی بیشتر از کاربرد روشن نگه می دارد . شما می توانید از مسیر زیر این ابزار را غیر فعال کنید و از با تنظیم دستی آن در صورت عدم نیاز به نور بالای صفحه آن را تا آخر کاهش دهید :

Settings > Display & Brightness

خاموش کردن اعلان های نرم افزاری

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 09 02 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

اعلان ها ( نوتیفیکشن ها ) ما را از وجود تغییرات ، اخبار و پیغام ها با خبر می کنند . مثلا در صورت دریافت لایک در فیس بوک از طریق کلاینت این سایت باخبر می شوید . بسیاری از نوتیفیکشن ها در اپلیکیشن های مختلف غیر ضروری هستند و می توانید با خاموش کردن آن از طریق مسیر زیر میزان زیادی در مصرف باطری ios8 صرفه جویی کنید :

Settings > Notifications

استفاده بیشتر حالت هواپیما

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 10 42 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

 

هرچند ویژگی اسمارتفون ها در دسترس بودن آنهاست اما شما میتوانید روی آی پد و آی پود تاچ خود با فعال کردن این گزینه به میزان زیادی در مصرف باطری صرفه جویی کنید . این حالت فقط شبکه های ارتباطی را از دسترس خارج می کند ولی میتوانید به وسیله وای فای به راحتی به اینترنت متصل شوید .

خاموش کردن سرویس های موقعیت یابی

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 09 15 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

قبلا در این باره نوشتیم که موقعیت یابی چیست . اما اینکه این سرویس چه اطلاعاتی در اختیار اپلیکیشن ها قرار می دهد نیز مهم است . شما می توانید با ورود به مسیر زیر بسیاری از خدماتی که موقعیت یاب ارائه می کند ( اطلاعاتی که جمع آوری می کند ) را غیر فعال کنید :

Settings > Privacy > Location Services > System Services

خاموش کردن بروزرسانی خودکار ساعت

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 07 49 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

در ios8 ساعت براساس موقعیت جغرافیای شما ( وابسته به سرویس موقعیت یاب ) بروز می شود . این عملیات هر چند ثانیه یکبار انجام می شود . در صورتی که گزینه قبل را غیر فعال کرده اید می توانید این بخش را نیز خاموش کرده و در مصرف باطری ios8 صرفه جویی کنید . از طریق مسر زیر اقدام کنید :

Settings > General > Date & Time

خاموش کردن بلوتوث

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 09 43 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

بلوتوث بصورت پیش فرض همیشه در ios8 روشن است . این بخش در صورت روشن بودن مصرف بالایی از باطری دارد و بهتر است در صورت عدم استفاده مداوم  خاموش شود . پس به راحتی کنترل سنتر را از بالا اسلاید کرده و با انگشت پایین بیاورید و با انتخاب آیکون بلوتوث آن را خاموش کنید .

خاموش کردن سرویس هندزاف

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 09 31 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

به نظر می رسد این بخش برای ما ( ایران ) چندان کاربردی نباشد . اما در واقع یک مصرف کننده بالای باطری ios8 است و بهتر است در صورتی که از آن استفاده ای ندارید هرچه سریعتر آن را از طریق مسیر زیر غیرفعال کنید :

Settings > General > Handoff & Suggested Apps

خاموش کردن AirDrop

BNNOORPhoto 28 09 2014 2 09 48 amBNNOOR 15 نکته جهت بهینه سازی مصرف باطری ios8

یک اپلیکیشن کاربردی جهت ارتباط و دریافت و ارسال فایل بین کاربران ios نرم افزار AirDrop است . این نرم افزار با توجه به اینکه از وای فای جهت ارتباط استفاده می کند سرعت بسیار بالایی دارد . اما بهتر است در صورت عدم استفاده آن را مرکز کنترل خاموش کنید و فقط در صورت نیاز آن را فعال کنید .

امیدواریم با رعایت نکات بالا بتوانید تا حد زیادی مصرف باطری ios8 را کاهش دهید . تجربه های خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید .


Foot Issues
دوشنبه 16 مرداد 1396 16:05
Thanks in favor of sharing such a nice idea, post is nice, thats
why i have read it entirely
How long does Achilles tendonitis last for?
جمعه 13 مرداد 1396 13:14
This is my first time pay a quick visit at here and i am in fact happy to read
everthing at one place.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها